Merhaba, bilgi alabilirmiyim?

Teras Kapatmak İçin Tente Çeşitleri


Terasları kapatmak için kullanılan malzemelerden biri de tentedir. Teras kapatmak için tente çeşitleri kurulum yapılacak alan ve dış etkenlere göre değişiklik gösterir. Otomatik olan tente çeşitleri yanında manuel kullanıma sahip tente çeşitleri de bulunur. Uzun ömürlü kullanım sağlayan tente çeşitleri kalitesine göre seçilmelidir.

Otomatik Tente Sistemleri

Özel bir gergi sistemine sahip olan otomatik tente çeşitleri pratik kullanım sunar. Sistem her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanım sağlar. Dayanıklı özelliğinin yanı sıra bu sistemde, her türlü mekana uyum sağlayan teknik özellikler bulunur.

Bu sistem kullanım alanları içinde;

  • Cafeler
  • Restoranlar
  • Konut bahçeleri
  • Teras kapatma alanları

Kullanılır. Sistem kullanılacağı alana özgü olarak geliştirilir. Otomatik tente sistemlerinde teras kapatma işlemleri pratik şekilde gerçekleşir.

Teras Kapatmada Tente Fiyatları

Uygulama alanına göre değişen tente fiyatları, teras kapatmada 400 lira gibi fiyatlar ile başlar. Fiyat açısından tente kurulacak alanın metrekaresi önemlidir. Metrekare büyüdükçe tente fiyatları da artış gösterir. Taban fiyat üzerine eklenen her aparat ya da sistem özelliği eklenerek fiyat hesap edilir. Raylı olarak sağlanan tente çeşitleri için de özel bir fiyatlandırma yapılır.

Raylı Tente Sistemleri

Raylı olarak kullanım özelliği sağlayan tenteler ile de teraslar kapatılır. Olumsuz hava şartlarına en iyi koruma sağlayan sistem için raylı tente çeşitleri kullanılır. Raylı tentelerde alüminyum profiller kullanılır. Bu profillerin içinde taşıyıcı tekerlekler bulunur. Taşıyıcı tekerlekler sayesinde sistem kolay ilerler. Ayrıca ray ilerlemesini sağlamak için motorlar da bulunur. Motorlu otomatik sistem için tentelerde özel aparatlar yer alır.

Teras Kapatmada Camlı Seçenekler

Tente sistemlerine uygun olarak giyotin cam çeşitleri kullanılır. En iyi geliştirilen sistemlerden biri olan camlı teras kapatmada motorlu sistemler de yer alır. Motorlu olarak giyotin cam ile kapatma gerçekleşir. Orantılı şekilde sağlanan hareketli yapı, askı prangaları ile sağlamlaştırılır.

Tente olarak farklı seçenekleri değerlendirmek çoğu zaman kolaylık sağlar. Ayrıca şık görüntü ile sistemler dış etkenlerden koruma sağlayacaktır. Dayanıklılık konusunda da pek çok tente sistemi ile aynı oranda koruma sağlar.

Genel

Aramak için Tıklayınız