Merhaba, bilgi alabilirmiyim?

Tente İçin Yapı Ruhsatı Gerekir Mi?


Tente yaptırılmak istenmesi, yapı genelinde veya sadece bir bölümünde isteğe bağlı olarak uygulanabilecek bir süreçtir. Bu durum, şahsı veya yapının genelinde ikamet edenleri etkileyen bir cezai işlemin ortaya çıkmasına sebebiyet vermemektedir. İstediğiniz renkteki ve kaç metrekarelik bir tente yaptıracağınıza bağlı olarak, firmayla iletişime geçtiğinizde seçiminiz doğrultusunda üretim ve teslimat gerçekleştirilir. Montaj işlemleriyle tüm süreç sona ermediği için, gerektiği durumlarda bakım onarım için yine doğrudan işletmeyle irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

Tente Kurulumunda Yapı Ruhsatı Şart Mı?

Tente kurulumunda müşterilerin veya şirketin belediyelerin, tapu kadastro müdürlüklerinin bünyesinden almasını gerektiren bir ruhsat bulunmuyor. Gölgelendirme sistemleri, aydınlatma sistemleri veya cam balkon gibi sistemlerin uygulanmasında özel girişimlerin şahsi olarak kurum veya kişi tarafından gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu noktada kişiyi veya kurumu etkileyebilecek, ekstra ödemeler yapmasına ve ceza ödemesine sebep olacak herhangi bir durum söz konusu değildir.

Gölgelendirme Sistemleri Ruhsat Gerektirir Mi?

Çalışmaların çeşitli ürün modelleriyle yedi gün yirmi dört saat boyunca iletişime geçilebilecek güvenli firmalar aracılığıyla her zaman için hızlıca sonuçlandırılması mümkündür. Özellikle gölgelendirme sistemleri arasında hangilerini seçtiğinize bağlı olarak, farklı ücretlendirme durumuna uygun şekilde, birçok sistem arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Bu sistemlerin hiçbirinde müşterinin mağdur olmasına sebebiyet verebilecek ceza veya alınması gereken ruhsat bulunmaz.

Otomatik Tente Sistemleri

Otomatik tense siparişlerinde müşterilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de, kullanılacak olan tentenin direkt olarak yapının devamı olarak bir ruhsat gerektirip gerektirmediğidir. Herhangi bir şekilde bu alanda an itibariyle belediyecilik kanununa veya yapı denetimiyle ilgili kurallara göre ruhsat gerektiren bir durum söz konusu değildir. Sadece işletmeler değil, ev sahipleri de firmalarla iletişime geçtiklerinde özel olarak bu konuyu merak ediyorlar.

Cezayla karşılaşmak istemeyen binlerce müşterinin doğrudan tente yaptırmak istiyor olması, süreç hakkında bilgi sahibi olmak istemesine neden oluyor. Tente yaptırmanın müşteriye veya firmaya herhangi bir ceza yansıtılmasına sebebiyet verecek yapısı bulunmadığı için, seçilen herhangi bir tente türü rahatlıkla monte edilebilmektedir.

Genel

Aramak için Tıklayınız